Dolj

Sico Hostel Centru

VERIFICĂ DISPONIBILITATEA
Sico Hostel Centru

Hotel Sico Hostel Centru

Adresă și locație

Hotelul Sico Hostel Centru este situat pe Strada Brestei 3a, 200581 Craiova, România. Această locație centrală oferă acces ușor la principalele atracții ale orașului, făcând din acesta un loc ideal pentru turiști și călători de afaceri deopotrivă.

Despre hotel

Sico Hostel Centru se află la doar 19 minute de mers pe jos de Stadionul Ion Oblemeco, ceea ce îl face o alegere excelentă pentru fanii sportului. Hostelul oferă cazare confortabilă, cu o varietate de servicii care includ un salon comun și parcări private gratuite. Fiecare cameră este dotată cu un dulap, iar unele dintre ele dispun de terase private pentru a vă relaxa în aer liber. De asemenea, toate camerele sunt echipate cu baie privată, duș, TV cu ecran plat și aer condiționat, asigurând astfel un sejur plăcut.

Facilități

  • Parcare gratuită
  • WiFi gratuit în întreaga proprietate
  • Camere fără fum
  • Cameră de zi comună
  • Bucătărie comună
  • Facilități de afaceri
  • Servicii de recepție disponibile

Avantajele locației

Locația centrală a hotelului Sico Hostel Centru oferă o serie de avantaje pentru oaspeți:

  • Accesibilitate: Distanța față de punctele de interes, precum stadionul și alte atracții culturale, facilitează explorarea orașului.
  • Transport: Aeroportul Craiova se află la doar 7 km, iar transportul public este ușor accesibil.
  • Restaurație: În jurul hostelului se găsesc numeroase restaurante și cafenele, oferind o varietate de opțiuni culinare.

Întrebări frecvente

1. Ce tipuri de camere sunt disponibile la Sico Hostel Centru?

Hostelul oferă camere cu baie privată, aer condiționat, TV cu ecran plat și opțiuni de terasă în unele camere.

2. Este disponibilă parcarea la hotel?

Da, Sico Hostel Centru oferă parcare privată gratuită pentru toți oaspeții.

3. Există facilități pentru copii?

Se pot caza copii de orice vârstă, dar nu sunt disponibile paturi suplimentare sau pătuțuri pentru copii.

4. Care sunt orele de check-in și check-out?

Check-in-ul se face între orele 15:00 și 18:00, iar check-out-ul este disponibil între 09:00 și 12:00.

5. Pot aduce animale de companie?

Din păcate, Sico Hostel Centru nu acceptă animale de companie.

6. Există restricții pentru organizarea de petreceri sau evenimente?

Da, la Sico Hostel Centru nu se permit petreceri sau evenimente.

Concluzie

Hotelul Sico Hostel Centru reprezintă o alegere excelentă pentru cei care doresc să exploreze Craiova, oferind un sejur confortabil și accesibil, într-o locație centrală, cu facilități excelente.

VERIFICĂ DISPONIBILITATEA

Locația cazării:

Strada Brestei 3a, 200581 Craiova, Rumanía